Логін
Реєстрація
Orlean One
Дата початку:
14.07.2025
Дата закінчення:
18.07.2025
Тривалість турніру:
98 годин (діб: 4 )
Вартість:
8500 грн
Відповідальна особа:
Водойма Орлеан 067-653-10-10
Призовий фонд:
загальний – 0 грн, 3 місця
Бери участь в турнірі
Поспішай записатися на турнір, щоб прийняти в ньому участь.


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цей документ регламентує порядок і формат підготовки, організацію та проведення змагань; організацію суддівської роботи; встановлює спортивні правила змагань з вудкою на карпа; описує порядок визначення переможців, формування призових фондів та номінацій.

2. СТИСЛИЙ ОПИС ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ РЕГЛАМЕНТУ

2.1. Назва змагання – Orlean One.

2.2. Організатор – Спортивна Водойма Орлеан.

2.3. Генеральні партнери – Puhach Baits (список буде оголошено на реєстрації).

2.4. Дата проведення турніру – 13.07.2025-18.07.2025.

2.5. Місце проведення турніру – Спортивна Водойма Орлеан 067-653-10-10.

2.6. Формат змагань – Лічка (1 учасник).

2.7. Максимальна кількість учасників – 18 учасника (18 секторів).

2.8. Вступний внесок – 8500 грн.

2.9. Тривалість – 98 годин.

2.10. Прибуття учасників і жеребкування – 13.07.2025 до 14.00.

2.11. Старт змагань – 14.07.2025 о 8.00.

2.12. Фініш змагань – 18.07.2025 о 10.00.

2.13. Церемонія нагородження – 18.07.2025 о 12.30.

2.14. Визначення переможців – Водойма буде розділена на три зони (А,В,С).Переможець кожної зони утворять трійку переможців турніру. Переможець зони визначатиметься за найменшою кількістю балів у категоріях:

    1. "Загальна вага" – до заліку йдуть карпи, амури; залікова вага 5 кг.

   2. "За 7-ма великими рибами без біг-фіша учасника" – до заліку йдуть карпи, амури; залікова вага 5 кг.

   3. «Біг-фіш учасника» - сама велика риба зловлена учасником. 

У разі рівності балів у зоні переможець визначатиметься за більшою загальною вагою.

2.15. Переможець турніру буде визначений за двома таблицями (Загальна вага та 7-ім великих риб (усі риби ідуть у залік) серед трьох учасників (переможців зон),у разі рівенства балів пріоритет загальна вага.

3. ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ ТА ОПЛАТА ВСТУПНОГО ВНЕСКУ 

 3.1 Для реєстрації на Orlean One кожен учасник повинен подати заявку на телефонний номер – +38 067-653-10-10

 3.2. Оплата стартового внеску (8500 грн) здійснюється у формі грошового переказу (реквізити надаються організатором) або іншим способом за згодою з оргкомітетом змагань.

 3.3. Учасник вважається повністю зареєстрованим на змагання лише після 100% оплати стартового внеску.

 3.4 Після оплати авансу стартового внеску або повної суми стартового внеску, у випадку відмови від участі, або в разі застосування під час змагань санкції «зняття з змагань» стартовий внесок учаснику не повертається.

4. РЕЄСТРАЦІЯ ТА ЗБІР КАПІТАНІВ

4.1. Реєстрація учасників відбудеться 13.07.2025 з 12:30 до 13:30, в суддівській колегії на спортивній водоймі Орлеан.

4.2. Збір капітанів проводиться не пізніше 30 хвилин до початку жеребкування.

4.3. На зборі капітанів допущених до змагань учасників:

• формується склад журі;

• надається вся необхідна інформація щодо проведення та правил турніру;

• узгоджуються всі питання, пов'язані з проведеним турніром;

• Будь-яка зміна регламенту, правил проведення змагань, заміна секторів (в тому числі заміна секторів по зонам) до розгляду не підлягає.

5. ЖЕРЕБКУВАННЯ

5.1 Жеребкування проводиться у два етапи.

5.2 За підсумками першого етапу визначається черговість участі учасника в жеребкуванні. На другому етапі шляхом жеребкування визначається номер сектора, який займе учасник.

5.3 У випадку відсутності на жеребкуванні капітана або офіційного представника учасника з поважних причин, всі дії щодо жеребкування цієї команди проводить Головний суддя турніру.

6.  СЕКТОР І ЗОНА ЛОВЛІ

6.1.  Відстань між риболовними секторами кожного учасника має бути не менше 30 метрів.

6.2. Сектор включає дерев'яний пірс на воді розміром 6×6 метрів або відсыпаний участок на березі та берегову зону приблизно 15×5 метрів. Він може бути повністю використаний для розміщення наметів, укриттів та обладнання.

6.3. Лески удилищ після забросу не повинні виходити за умовні межі зони ловлі та лінії забросу. За порушення зони та лінії – учасник отримує попередження.

6.4. Зона ловлі простягається на 20 метрів у ширину по воді — по 10 метрів праворуч і ліворуч від "осьової лінії сектора". Напрямок осьової лінії визначається розміткою на містку та орієнтирами на протилежному березі водойми.

6.5. У суперечливих ситуаціях зона ловлі визначається Головним суддею турніру.

 

7. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ТА ПРАВИЛА

7.1. Сразу після завершення всіх етапів жеребкування учасники роз'їжджаються по секторах. Прибувши в свій сектор, спортсмени повинні розмістити всі свої принади та прикормку всередині сектора. Кожному учаснику надається час на підготовку снарядження до початку змагань - від моменту прибуття в сектор до подачі першого сигналу. Під час підготовки снарядження (до першого сигналу) спортсменам заборонено виконувати будь-які операції у воді (кидок оснасток, приманок, прикормки, маркерних та інших вантажів, виливання ароматизаторів, миття відра з залишками прикормки та ароматизаторів та інше), у цей час дозволяється забір води з водойми для приготування прикормки та побутових потреб.

7.2. Даним регламентом змагань допускається проїзд учасників до сектору власним автомобільним транспортом та використання автомобільних причепів. Автомобільний транспорт та причепи можуть знаходитися біля сектору до закінчення змагань або в секторі. Протягом змагань заборонено будь-який рух автомобільного транспорту, за винятком автомобілів суддів чи організаторів.

7.3. Для забезпечення суддівства водойму ділять на два умовних береги. За кожним з берегів закріплюється бригада суддів (що складається не менше ніж з 2 осіб). Судді повинні докладно знати Правила та Регламент змагань.

7.4. Обов'язки суддів:

·       Прийняти водойму для проведення змагань та розмітку боксів та секторів.

·       Провести реєстрацію та жеребкування команд.

·       Перед початком змагань узгодити з командами межі зони ловлі по воді (за необхідності)

·       Слідкувати за діями членів команд.

·       Проводити зважування та записувати вагу кожного виловленого залікового екземпляра риби.

·       Два рази на добу (ранком і ввечері) визначати проміжні результати команд і пар та доводити цю інформацію до учасників.

·       Припиняти та не допускати порушення правил та положення цього регламенту.

7.5. До заліку йдуть лише дзеркальні, карпи, зеркальні, голі карпи, карпи-кої, сазани, білий та чорний амури. Мінімальна залікова вага риби - 1,5 кг. Видобута риба повинна поміщатися в карповий мішок (обов'язково наявність у учасника не менше 10-ти мішків, рекомендовано - 20 мішків) до процедури зважування. Якщо в момент завершення виважування риби в секторі спортсменів перебувають судді, дозволяється зважування риби без переміщення її в карповий мішок. У цьому випадку спортсмени повинні звільнити рибу від оснастки, прибрати підсак, обробити пошкодження та поранення риби (у разі їх наявності) антисептиком і пред'явити рибу до зважування.

7.6. У кожному мішку повинен зберігатися не більше одного екземпляра пойманої риби. Усі операції з пойманою рибою проводяться на карповому килимі (обов'язкова наявність). Мішки повинні знаходитися максимально глибоко під водою, всередині мішків не повинно бути чужих предметів, і вони повинні бути надійно закріплені на стійках чи інших опорах.

7.7. Заборонено використання більше ніж одного поводка та більше ніж одного гачка в оснастці на одному вудильщі. Заборонено користуватися прикормками та насадками тваринного походження в живому та не живому (не обробленому) вигляді, риб'ячим ікрою, металевими приманками, пружинками-кормушками. Заборонено використання насадок та прикормок у льоду та заморожених прикормок.

7.8. Для насадки та прикормки дозволено застосовувати зерно, бойли, пелети діаметром не більше 40 мм, а також сипучу прикормку, рідкі та сухі інгредієнти (аттрактанти, "діпи", підсолоджувачі, жири, ароматизатори), приготовлені з використанням витяжок та екстрактів. Діаметр прикормки, сформованої у вигляді кулі, не повинен перевищувати 70 мм. У світлу частину доби для замішування прикормки дозволяється використовувати акумуляторні міксери. Обклеювання вантажів прикормкою (включаючи капсули з рідкими прикормками) або поміщення прикормки всередину вантажів, а також будь-які інші варіанти кріплення прикормки до вантажу заборонені, за винятком ПВА-пакетів та сіток, які кріпляться до оснастки.

7.9. Після закінчення змагань залишки прикормки викидати у водойму - заборонено.

7.10. У випадку примусового передчасного припинення змагань, пов'язаного, наприклад, з грозою, вони вважаються відбулися, якщо з моменту їх початку пройшло не менше половини турніру (48 годин).

7.11. Довжина вудилищ для ловлі не повинна перевищувати 4 м. Котушки повинні бути оснащені фрикційним гальмом. Дозволені тільки безінерційні котушки.

7.12. Ліски вудилищ після кидка не повинні виходити за умовні межі сектора.

7.13. Допускається використання вантажів вагою не менше 50 г. Дозволені тільки безпечні монтажі, які дозволяють карпу визволитися від вантажа в разі розриву основної ліски.

7.14. У випадку, якщо потрібно визначити за ліскою напрямок кидка, "задній вантаж" на лісці повинен бути знятий за першим вимогою судді. Використання "заднього вантажа" не заборонено.

7.15. Бічні кидки оснастки з вантажем заборонені. Кидки можна виконувати тільки в вертикальній площині, кидком через голову.

7.16. Заборонено використання ехолотів, сонарів, радіокерованих пристроїв, включаючи катери та човни для прикормлювання.

7.17. Дозволене застосування електронних сигналізаторів покльовки та пейджерів до них.

7.18. У нічний час заборонено підсвічувати воду прожекторами, потужними ліхтарями, світлом автомобільних фар та іншими світловими приладами. Дозволяється використання слабопотужних налобних ліхтариків під час виважування риби, проведення необхідних маніпуляцій з пойманою рибою, перекидання вудилищ, а також для підсвічування внутрішнього простору намету. Поза сектором (боксом) заборонено встановлювати будь-які освітлювальні прилади, спеціальні маркерні відмітки, ознаки впізнавання, включаючи для позначення напрямку кидка.

7.19. На робочих стійках чи род-подах дозволено розміщувати не більше 2-х задіяних вудилищ. Кількість вудилищ всередині сектора (боксу) не обмежується, за умови, що запасні вудилища знаходяться у вертикальному положенні (чи під кутом 45 градусів відносно землі), а кінці вудилищ направлені в протилежний бік від води. Максимальна кількість маркерів, використовуваних під час ловлі - 1 шт.

7.20. Усі дії, пов'язані безпосередньо з ловлею риби (кидки, виважування, підгодування, взяття риби в підсак), повинні здійснюватися рибалкою всередині своїх секторів (боксів). Для здійснення вищезазначених дій заборонено звертатися до допомоги стороніх осіб, включаючи тренерів та гостей.

7.21. В денний час підгодування риби дозволено будь-якими способами, зазначеними в пункті 7.22.1 цього Регламенту. Підгодування за допомогою кобри дозволено в будь-який час доби. Денний та нічний час підгодування визначається на зборі капітанів.

7.22.1. Кидок прикормки можна здійснювати рукою або за допомогою ручної "рогатки", ковша з довгою ручкою, за допомогою трубки-кобри, катапульти на тринозі, приводимої в дію розтягуванням жгута вручну, вудильщ, оснащених ракетами для прикармлювання та катапультами для куль. Можна також використовувати мішки та сітки з розчинного матеріалу, стрічку з розчинного матеріалу.

7.22.2. Підгодування в нічний час дозволено лише руками, ручною рогаткою або трубкою-коброю. Діаметр порції (фракції) прикормки для нічного підгодування не повинен перевищувати 40 мм.

7.23. Під час змагань судді-контролери знаходяться за спортсменами справа або зліва, не заважаючи їм, але маючи можливість спостерігати за процесом ловлі. Карпові мішки повинні бути встановлені таким чином, щоб суддя міг їх бачити, риба зберігається в цих мішках живою до зважування.

7.24. Заборонено передавати комусь впійману рибу, а також приймати від когось впійману ним рибу.

7.25. За 5 календарних днів до старту змагань на водоймі, де вони будуть проводитися, заборонені будь-які тренування учасників, які беруть участь у змаганнях.

7.26. Кожен учасник повинен знати Регламент змагань Orlean One і виконувати його положення в повному обсязі.

7.27. Заборонено використання поплавкового снасті, фідера, свінг-типу, квівер-типу, кормушок, а також пристосувань, які приводяться в дію за допомогою стиснутого повітря, газу або електрики.

7.28. Вудилища з поплавками-маркерами повинні бути легко визначені і знаходитися на окремих підставках. Під час ловлі в воді може знаходитися лише один маркер, включаючи світиться. Цей маркер може залишатися в воді на протязі всіх змагань і повинен бути витягнутий з води після їх завершення.

7.29. Учасник, який виловив рибу виду, що не йде в залік і/або заборонену до лову правилами любительського та спортивного рибальства, зобов'язаний негайно випустити її в водойму.

7.30. Риба не зараховується, якщо під час клювання та виважування вона зачепила ліску вудилищ спортсменів з сусідніх секторів, включаючи маркер, і спортсмени з сусідніх секторів цього вимагали.

7.31. Звільнення снасті з зацепа проводиться після загального сигналу "фініш".

7.32. Перебування та відвідування гостей, які приїхали до учасників у сектор на водоймі, дозволяється у світлу пору доби — з 8:00 до 19:00, за умови попереднього погодження з головним суддею змагань.
Гостям заборонено брати будь-яку участь у риболовлі або надавати будь-яку допомогу учасникам під час змагань.

7.33. У разі виникнення ситуацій, не передбачених цим регламентом, суддівська колегія керується чинними Правилами FIPSed.




8. СИГНАЛИ, ЯКІ ПОДАЮТЬСЯ ПІД ЧАС ЗМАГАНЬ

8.1. Спосіб подачі звукових сигналів буде оголошено на зборі капітанів.

8.2. Перший сигнал. 14.07.2025 о 08:00. Після першого сигналу учасники можуть починати годування та переходити до лову.

8.3. Другий сигнал. 18.07.2025 о 10:00. Другий сигнал інформує учасників про завершення змагань. Якщо до другого сигналу комусь з учасників вдалося підсікти рибу, то йому надається ще 15 хвилин, щоб встигнути завести її в сітку.

8.4. Третій сигнал. 18.07.2024 о 10:15. (за необхідності). Третій сигнал означає, що додаткові 15 хвилин, відведені на виважування, минули, і риба, яку не завели до цього моменту в сітку, не зараховується.

 

9. ЗВАЖУВАННЯ

9.1. Зважування проводиться бригадою суддів не менше 3-х разів на добу з періодичністю кожні 5 годин або за потреби в залежності від інтенсивності клювання риби. У випадку, якщо у спортсменів немає риби, пред'явленої до зважування, Головний суддя може самостійно коригувати періодичність зважування залежно від ситуації на водоймі. Суддівська бригада, не пізніше, ніж через 2 години, зобов'язана прибути в сектор спортсменів за їх вимогою для зважування риби.

9.2. Зважування здійснюється за допомогою однотипних ваг. Ваги закріплюються на тренозі, встановленому на землі або майданчику. Для зважування риби, виловленої всіма командами, повинні використовуватися ваги однакової моделі з ціною поділки не більше 20 г.

9.3. Кожен учасник повинен мати в наявності не менше 10 (десяти) карпових мішків. Якщо всі карпові мішки зайняті, необхідно звернутися до судді, щоб зважити рибу та звільнити мішки. Спортсмени зобов'язані пред'являти до зважування всю виловлену рибу, яка є у них у улові, на момент приходу суддів в їх сектор.

9.4. Ніхто, крім учасників змагань, рибу яких зважують, їх капітана, тренера, суддів та членів суддівської колегії (у випадку суперечливих ситуацій), не має права втручатися в хід зважування ні словесно, ні яким іншим способом. Один суддя бригади зважування проводить саме зважування, другий в цей час фіксує результат в відповідних документах.

9.5. Сумка для зважування, надана організаторами, обов'язкова і служить для визначення ваги кожного екземпляра риби окремо. Вона повинна бути зволожена перед кожним зважуванням, а ваги приведені до нуля. Дозволяється використання лише спеціальних карпових сумок для зважування з тканини, яка пропускає вологу. У всіх зонах сумки для зважування риби, виловленоЇ всіма командами, повинні бути однотипними.

9.6. До приходу бригади зважування учасники не повинні витягувати карпові мішки з води. Риба витягується і на карповому маті перекладається в сумку для зважування учасником змагання.

9.7. Спортсмени обов'язково повинні зволожувати карповий мат і карпові мішки перед тим, як помістити на них (в них) рибу. Усі маніпуляції з рибою в процесі зважування: перекладання в сумку для зважування, підвішування сумки для зважування на ваги, відпускання риби з сумки для зважування, виконуються спортсменами.

9.8. Після зважування та занесення результату в протокол риба з максимальною обережністю повинна бути відпущена назад у водойму.

9.9. Під час зважування учасники повинні бути поруч, щоб контролювати процес та підписати протокол зважування, в якому фіксується вага кожного екземпляра риби до моменту відпускання риби в водойму. Жодні протести щодо ваги пійманої риби після відпускання її в водойму не приймаються.

9.10. Якщо виважування та заведення риби в підсачок відбулося в присутності суддівської бригади зважування, то зважування проводиться без зайвого перекладання риби в мішок і назад, а одразу з підсачка на карповому маті риба перекладається в сумку для зважування.

9.11. зважування вважається завершеним після підписання протоколу зважування суддями та спортсменами.

9.12. Риба, пред'явлена на зважування зі слідами ушкоджень, отриманих в результаті явно недбалого ставлення з нею, в зачёт не йде і є підставою для застосування штрафних санкцій.

9.13. Риба, яка після відпускання не змогла самостійно уплисти (уйти) в водойму, в зачёт не йде.

9.14. У випадку загибелі риби не з вини спортсменів така риба в зачёт не йде, санкції до спортсменів не застосовуються.

9.15. У випадку загибелі риби з вини спортсменів, до спортсменів застосовується дискваліфікація.

 

 

10. ЖУРІ ТА ПРОТЕСТИ

10.1. Для вирішення виникаючих суперечливих ситуацій, розгляду протестів та застосування санкцій, передбачених правилами, формується журі.

10.2. Склад журі формується на зборах капітанів і в нього включаються:

·       Представник Водойми Орлеан

·       Представник Головної суддівської колегії

·       3 представники команд-учасниць (з можливістю представників різних регіонів), визначених шляхом голосування на зборах капітанів.

10.3. У випадку, якщо протест поданий учасником, який входить до складу журі, або правила були порушені учасником журі, останній не може брати участь у голосуванні з цього питання.

10.4. Протест подається письмово і передається журі змагань. У момент подання протесту повинен бути оплачений застав у розмірі 4000 грн. У випадку відмови у задоволенні протесту застава не повертається.

10.5. Протести, які стосуються визначення місць, зайнятих учасниками в кінцевому протоколі змагань, повинні бути подані не пізніше 30 хвилин після офіційного оголошення результатів змагань. За такі протести застав не вноситься.

10.6. Рішення щодо протестів повинні бути прийняті журі до затвердження результатів змагань. Під час розгляду кожного протесту ведеться протокол.

10.7. Представник (тренер, капітан) команди, яка подала протест, зобов'язаний бути присутнім на засіданні журі під час розгляду протесту та надавати усні пояснення.

10.8. Рішення щодо протестів приймається відкритим голосуванням журі більшістю голосів. Рішення журі є остаточним.

 

11. ПОРУШЕННЯ ТА САНКЦІЇ

11.1. Судді мають право висловити усне зауваження спортсменам за незначні порушення цього Регламенту.

11.2. Попередження отримує команда, яка порушує наступні пункти даного Регламенту: 7.6., 7.8., 7.9., 7.12., 7.13., 7.15., 7.18., 7.20., 7.27., 7.29., 7.31., 9.3., 9.7.

11.3. Дискваліфікацію отримує та команда, яка порушує наступні пункти цього Регламенту: 7.7., 7.11., 7.16., 7.24., 9.12., 9.15.

11.4. Учасник, який отримав два попередження, автоматично отримує дискваліфікацію.

11.5. При дискваліфікації учасник зобов'язаний якнайшвидше залишити займану секцію. При дискваліфікації учасника після фінішу змагань його результат анулюється, йому присвоюється останнє місце в зоні.

11.6. Учасник, який був дискваліфікований згідно з пунктами 11.2 або 11.3 даного Регламенту, позбавляється права на компенсацію (повернення) стартового внеску.

 

12. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

12.1. Розподіл місць проводиться у наступному порядку:

12.2. На першому етапі розподіляються місця між учасниками у своїх зонах за найменшим балом у трьох таблицях: загальній вазі пійманої риби, загальній вазі 7-ми великих риб учасника без біг-фіша учасника, Біг-Фіш учасника. Сумуються бали, набрані учасниками у своїх зонах. Учасник, який набрав найменшу суму балів, займає перше місце. У випадку рівності балів у учасників, перевага надається учаснику з більшою загальною вагою виловлених риб.

12.3. На другому етапі розподіляються місця між переможцями зон за найменшим балом  у двох таблицях (Загальна вага та 7-ім великих риб (усі риби ідуть) серед трьох учасників (переможців зон),у разі рівенства балів пріоритет загальна вага. У випадку рівності балів у учасників, перевага надається учаснику з більшою загальною вагою виловлених риб.

12.4. У номінації BigFish переможець визначається за найбільшою вагою виловленого коропа або амура.

 

Зареєстровані команди

# ПІБ КОМАНДА МІСТО ДАТА РЕЄСТРАЦІЇ
1 Саюшев Андрей Запорожье 18.05.2025